Наша планета благає про енергозбереження, як допоможе поліпшити якість довкілля.

Замінимо старі звички - на нові.

 

 


Мультфільм про збереження тепла, води та електроенергії

Заощаджуємо електроенергію 

Корисні поради

 

Необхідно пам’ятати про економію електричної енергії, адже 15-20% спожитої в побуті електроенергії витрачається у зв’язку з недбалістю самого споживача. Для економії електроенергії необхідно використовувати ряд порад:

1. Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.

2. Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.

3. Використовувати датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.

4. Звернути увагу, що енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».

5. Знайте, що режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.

6. Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефонии. планшети), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.

7. Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими.

8. Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися.

9. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.

10. Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно, що зберігає як газ, так і електроенергію.

11. При використанні пральної машини не перевищуйте норми максимального завантаження білизни. Слід уникати і неповного завантаження машини: перевитрата електроенергії в цьому випадку може скласти 10-15 %. Рекомендується кожен раз сортувати білизну перед пранням, і в разі слабкої або середнього ступеня забруднення відмовитися від попереднього прання. При використанні пралки в неправильному режимі прання перевитрата електроенергії становить десь 30%.

12. При використанні пилосмока потрібно знати, що на третину заповнений мішок для збору пилу погіршує всмоктування приладу на 40% та збільшує використання електроенергії.Тому вчасно його очищайте.

13.  Використовуйте якісний посуд. Посуд із нержавіючої сталі швидше нагрівається та є менш енергозатратним. При готуванні каструлю накривайте кришкою.

14. Чистіть чайник! Накип збільшує витрати на нагрів води на 30%. Нагрівайте ту кількість води, яка необхідна.

15.Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити - вони працюють швидко та економічно. 

16. Дуже багато електроенергії поглинають обігрівальні прилади, що використовуються в осінньо-зимовий період. Скоротити їх використання допоможуть тепловідображуючі екрани з фольги або пінофола, встановлені за обігрівачами. Це допоможе підвищити температуру в кімнаті на 2-3 градуси.

17. Невеликий косметичний ремонт так само допоможе заощадити на електриці. Для цього вам буде потрібно всього лише пофарбувати стіни та стелю в світлі кольори. Світлі стіни здатні повертати до вісімдесяти відсотків променів. Чим темніший колір, тим меншою буде світловіддача, наприклад чорний колір віддає лише дев'ять відсотків світла.

18. Замислюючись над тим, як економити електрику в квартирі, мало хто згадує про необхідність протирати лампочки. Небагато хто прислухається до цієї поради, адже набагато простіше замінити потьмянілу лампу більш потужною. Варто знати, що пил може "з'їдати" до 20% світла від лампи. Крім того, не варто забувати і про плафони.

19. Використання різних подовжувачів та трійників підвищує опір в системі і збульшує втрати енергії.